سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی محسوب می شود. در ایران در حالی که تا چندین سال پیش برخی معتقد بودند فناوری اطلاعات و اینترنت، جزو کالاهای لوکس است و اینترنت ۱۲۸ کیلوبیتی برای دسترسی مردم کافی است، اکنون دیگر کمتر کسی از اهمیت استفاده از اینترنت غافل است و فناوری اطلاعات به پدیده ای ضروری در زندگی افراد تبدیل شده است.

طی سال های گذشته، روند استفاده از اینترنت از سرعت های کیلوبیتی در اینترنت دایال آپ، رفته رفته جای خود را به فناوری ADSL داد که سرعتی به مراتب بیش تر داشته و سرعت هایی تا ۵۲۱ کیلوبیت بر ثانیه و حتی ۱۶ مگابیت را هم پوشش می داد و اکنون نوبت به فیبر نوری است که جایگزین ADSL شود و سرعت هایی به مراتب بالاتر را برای کاربران به ارمغان بیاورد. در این میان اینترنت موبایل هم در چند سال گذشته از روند روبه رشدی برخوردار بوده و بخش اعظمی از استفاده کاربران اینترنتی در این بخش جای می گیرد.

وب سایت Speedtest شاخص های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در تمامی کشورها، ۳۱.۹۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن باند ثابت نیز در تمامی کشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت برثانیه اعلام شد. همچنین اینترنت موبایل ایران با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، همچنین در بخش اینترنت پهن باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود.

در حال حاضر و طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه مارس ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۰.۴۷ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۷۳ مگابیت برثانیه است. همچنین در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۷۴.۶۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۴۰.۰۷ مگابیت برثانیه است.


آموزش دیجیتال مارکتینگ]]>

دوره های آموزشی پرطرفدار مجتمع آموزشی برق : تعمیرات موبایل ،برد و PLC

نارضایتی مردم از افت کیفیت اینترنت موبایل

تشخیص کم‌خونی با یک نرم‌افزار تلفن همراه

۷ دلیلی احتمالی پایین آمدن سرعت اینترنت گوشی

افزایش سرعت گوشی‌های اندروید با چهار راه‌کار

نحوه ضدعفونی کردن صحیح گوشی هوشمند در ایام کرونا

سرعت اینترنت موبایل ایران در رتبه ۷۹ جهان

سرعت ,اینترنت ,مگابیت ,جهانی ,برثانیه ,دانلود ,مگابیت برثانیه ,جهانی سرعت ,متوسط جهانی ,سرعت دانلود ,برثانیه و ,سرعت دانلود اینترنت ,اینترنت موبایل ایران ,۲۰۲۰، متوسط جهانی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

اینجا همه چی هست مطالب اینترنتی مطالب اینترنتی دانلود رایگان وبلاگ دختران زیبا مطالب اینترنتی آپشن خودرو | گندم کار یک فیلم یک زندگی Download مطالب اینترنتی